


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Power Dissipation | 231 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 6.04 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 105 A |
| Gate Charge | 64.5 nC |
| Drain to Source Resistance | 6.85 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 150 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 4 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 13
Distributors
pcbx
Unit Price$2.84026
Ext.Price$2.84026
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.84026 | $2.84026 |
| 10 | $2.44090 | $24.40900 |
| 25 | $2.31910 | $57.97750 |
| 50 | $2.20339 | $110.16950 |
| 100 | $1.98481 | $198.48100 |
| 300 | $1.92773 | $578.31900 |
| 500 | $1.87229 | $936.14500 |
